Marbodal

Marbodal Kungens Kurva

Öppet idag Stängd
Besök Geometrivägen 1B
141 75 Kungens Kurva

Öppettider

Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Stängd
Söndag
Stängd

Specialöppettider

Sommaröppet 26/6 tom 14/8
Måndag-Fredag 10-18
Helger Stängt
Glad Sommar!

Besöksadress

Geometrivägen 1B
141 75 Kungens Kurva

Öppna i Google Maps

Kontakt

info@marbodalkok.se
Tel:08-556 460 20

Möt oss på Marbodal Kungens Kurva

Jens Johansson Jens Johansson Butiksvärd jens@marbodalkok.se 08-55646020
Daniel Garpemo Daniel Garpemo Köksdesigner daniel@marbodalkok.se 070-4809024
Linda Svensson Linda Svensson Köksdesigner linda@marbodalkok.se 070-4806490
Tea Lund Tea Lund Köksdesigner tea@marbodalkok.se 070-7517824
Marie-Louise Strand Marie-Louise Strand Köksdesigner marie-louise@marbodalkok.se 079-0735074
Marie  Schelin Marie Schelin Köksdesigner & Butiksägare marie@marbodalkok.se 073-9221720
Anna Eriksson Anna Eriksson Köksdesigner anna@marbodalkok.se 073-5563027
Elin Limin Elin Limin Ekonomiansvarig elin@marbodalkok.se 076-0503044

Köp utställningskök till stor rabatt

Vi gör plats för nyheter och säljer därför utställningskök till fördelaktiga priser. Hör av dig till butiken vid intresse.
Vi har tyvärr inga utställningskök till försäljning just nu

NYHET - Snart i butik

VÄLKOMMEN ATT TRÄFFA OSS PÅ DET SÄTT SOM PASSAR DIG BÄST

Butiksmöte

Välkommen in till Marbodals värld. Tillsammans går vi igenom köksutställningen. Baserat på dina behov och köksdrömmar skapar vi en 3D- ritning med prisförslag.

DIGITALT/TELEFONMÖTE

Vi går igenom dina behov, köksdrömmar, stilar och lösningar. Om du är hemma vid ett digitalt möte så kan köksdesignern se ditt nuvarande kök. Vi skapar en 3D-ritning med prisförslag direkt i mötet.

FRÅN IDÉ TILL FÄRDIGT KÖK – VI HJÄLPER DIG HELA VÄGEN

Du får alltid en erfaren köksdesigner som hjälper dig att ta dina idéer till verklighet med allt från idéer, ritningar, beställning och leverans.

Jordnära färgkollektion

Jordnära är harmonisk och rofylld kollektion av noga utvalda färger, inspirerade av vår nordiska natur. Utvecklad av oss på Marbodal för att passa kök. Jordnära är en hållbar färgkollektion.

Finansiering

Med finansiering i samarbete med Resurs Bank kan vi hjälpa dig att göra verklighet att din köksdröm även om du väljer att betala lite i taget.

CERTIFIERAD MONTÖR

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

ETT KÖK FRÅN MARBODAL ÄR ALLTID EN TRYGG AFFÄR

Om en franchisetagare till Marbodal inte har möjlighet att fullfölja en köksleverans enligt avtal går Nobia Svenska Kök AB (Marbodal) in som part i köpeavtalet och fullföljer affären, en eventuell slutlikvid betalas till Nobia Svenska Kök AB vid fullgjord köksleverans. Du skall alltid kunna känna dig trygg med din affär hos Marbodal.