Marbodal

Marbodal Västra Frölunda Göteborg

Öppet idag 10.00 - 19.00
Besök Topasgatan 3
421 48 Västra Frölunda

Öppettider

Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Söndag

Specialöppettider

  • 11.00 - 17.00
  • Stängd
  • Stängd
  • 11.00 - 17.00
  • Stängd
  • Stängd
  • 11.00 - 17.00
Varmt välkomna till oss! Ellen, Petrus, Moa, Amanda & Cassandra

Besöksadress

Topasgatan 3
421 48 Västra Frölunda

Öppna i Google Maps

Kontakt

info@marbodalvf.se
Tel:031-7573550

Följ oss

facebook instagram

Möt oss på Marbodal Västra Frölunda Göteborg

Moa Appelros Moa Appelros Köksdesigner moa.appelros@marbodalvf.se 031-757 35 55
Amanda Hofsten Amanda Hofsten Köksdesigner amanda.hoftsen@marbodalvf.se 031-757 35 56
Cassandra Berg Cassandra Berg Mammaledig (Butikschef/Köksdesigner) cassandra.berg@marbodalvf.se 031-757 35 54
Kristina Hilmersson Kristina Hilmersson Mammaledig (Köksdesigner) kristina.hilmersson@marbodalvf.se 031-757 35 55
Evelina Ladänges Evelina Ladänges Mammaledig (Köksdesigner) evelina.ladanges@marbodalvf.se 031-757 35 53
Petrus Nylander Petrus Nylander Köksdesigner petrus.nylander@marbodalvf.se 031-757 35 51
Felicia Larsson Felicia Larsson Mammaledig (Köksdesigner) felicia.larsson@marbodalvf.se 031-757 35 53
Ellen Gabrielsson Ellen Gabrielsson Butikschef/Köksdesigner ellen.gabrielsson@marbodalvf.se 031-757 35 52

Köp utställningskök till stor rabatt

Vi gör plats för nyheter och säljer därför utställningskök till fördelaktiga priser. Hör av dig till butiken vid intresse.
Vi har tyvärr inga utställningskök till försäljning just nu

NYHET - Snart i butik

VÄLKOMMEN ATT TRÄFFA OSS PÅ DET SÄTT SOM PASSAR DIG BÄST

Butiksmöte

Välkommen in till Marbodals värld. Tillsammans går vi igenom köksutställningen. Baserat på dina behov och köksdrömmar skapar vi en 3D- ritning med prisförslag.

DIGITALT/TELEFONMÖTE

Vi går igenom dina behov, köksdrömmar, stilar och lösningar. Om du är hemma vid ett digitalt möte så kan köksdesignern se ditt nuvarande kök. Vi skapar en 3D-ritning med prisförslag direkt i mötet.

FRÅN IDÉ TILL FÄRDIGT KÖK – VI HJÄLPER DIG HELA VÄGEN

Du får alltid en erfaren köksdesigner som hjälper dig att ta dina idéer till verklighet med allt från idéer, ritningar, beställning och leverans.

Jordnära färgkollektion

Jordnära är harmonisk och rofylld kollektion av noga utvalda färger, inspirerade av vår nordiska natur. Utvecklad av oss på Marbodal för att passa kök. Jordnära är en hållbar färgkollektion.

Finansiering

Med finansiering i samarbete med Resurs Bank kan vi hjälpa dig att göra verklighet att din köksdröm även om du väljer att betala lite i taget.

CERTIFIERAD MONTÖR

Marbodal har hundratals certifierade montörer i hela landet. De är utbildade i vårt sortiment och byggmetoder vilket ger dem kunskaper för en effektiv montering. Genom att välja en certifierad montör kan du känna dig trygg med att ditt kök kommer att monteras på rätt sätt.

Lediga jobb

Vill du bli en av oss? Nu söker vi en vikarierande säljare/butikssäljare till vår butik.

ETT KÖK FRÅN MARBODAL ÄR ALLTID EN TRYGG AFFÄR

Om en franchisetagare till Marbodal inte har möjlighet att fullfölja en köksleverans enligt avtal går Nobia Svenska Kök AB (Marbodal) in som part i köpeavtalet och fullföljer affären, en eventuell slutlikvid betalas till Nobia Svenska Kök AB vid fullgjord köksleverans. Du skall alltid kunna känna dig trygg med din affär hos Marbodal.